0 312 345 18 18
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Alaturka Kiremit 16X19X41 cm

732 kez görüntülendi
Alaturka Kiremit 16X19X41 cm

Nostaljiyi yaşamak isteyenlere…

Özellikle restorasyonlarda kullanılan tarihteki en eski kiremitlerden biri olarak bilinen Alaturka Kiremit yenilenen kenetli tasarımı ile çatılardaki estetiği uzun yıllar koruyor. Tasarımı ve patenti tamamen Kılıçoğlu’na ait olan Kılıçoğlu Alaturka Kiremit benzer ürünlere göre kenetli yapısıyla fark yaratıyor.

Kılıçoğlu Alaturka Kiremidin iki yanında bulunan özel parçalar ile çatıda kiremitlerin kayma problemine çözüm getiriyor. Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi görüyor. Patenti Kılıçoğlu’nda olan yeni Alaturka Kiremitteki bu yan parçalar çatıda kiremitlerin birbirine tutunmasını sağlarken ustalara da uygulamada kolaylık sağlıyor. Yeni tasarımı ile Kılıçoğlu Alaturka, bina restorasyonlarında yıllara meydan okumuş yapıların orjinal dokusunu koruyarak ömürlerine ömür katıyor.

Özellikleri

1- Her iki yanına eklenen parça ile uygulama ve kayma problemine çözüm getirilmiştir.Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi üstlenmektedir.
2- Kanal yapısı olmadığından özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme avantajına sahiptir. Nostaljik bir kiremittir özellikle restorasyonlarda tercih edilmektedir.
3- Çivi delikleri su almayacak şekilde dizayn edilmiştir.
4- Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırmaktadır.
5- Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm yaratılmıştır.

Teknik Özellikler

Boyutları : 16x19x41cm (±%2)
Ağırlık : 3000gr (±100gr)
Safriyat : 28 adet/metrekare
Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)
ETİKETLER
Gönder
1
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?